Heb jij veel pijntjes in de rug?
Heb jij veel pijntjes in de rug?
En ben je daar heel de dag moe en lastig van?
Ja, wanneer ben je voor het laatst echt fit en vrolijk geweest?
Wist je dat onze rug ons grootste en belangrijkste energiekanaal is?
En dat je uiterlijke houding een weerspiegeling is van jouw innerlijke houding?
En andersom?
Een beetje een kip/ei verhaal: je bent moe van de pijn, je neemt daardoor een verkeerde houding aan, je krijgt nog meer pijn, daar word je niet vrolijk van, en nee als je niet vrolijk bent, ga je inderdaad niet mooi en fier rechtop lopen.
Laten we eens vanuit deze invalshoek kijken naar de rug en de vicieuze cirkel van pijn en ellende doorbreken.
Weet je, in het oosten beoefent men allerlei disciplines om energie op te wekken en te doen stromen doorheen de wervelkolom.
Denk maar aan tai chi, reiki, shiatsu, ... het woord chi/ki betekent energie.
De wervelkolom heeft een verbinding met de rest van ons lichaam via spieren en zenuwbanen.
Er zijn heel veel spieren die aanhechten aan de wervelkolom en verder doorlopen naar benen en andere lichaamsdelen.
De zenuwbanen lopen via de wervelkolom, tussen elke wervel ontspringt er een zenuw, naar de rest van ons lichaam.
Sommige zenuwen tussen de nekwervels lopen tot en met de vingers.
Ja er lopen zelfs zenuwen naar inwendige organen, een mooi voorbeeld hiervan zijn de zenuwen tussen de onderrug wervels die verbonden zijn met de darmen.
Het is ook zo dat mensen met onderrug problemen meestal ook darmproblemen hebben.
Hoe doorbreken we de vicieuze cirkel?
Door onze rug bewust recht te houden, ook al zijn we doodmoe en lopen we krom van de pijn.
Als we dit niet doen, blokkeren we onze energie.
Als we dit wel doen, stroomt de energie door de wervelkolom naar de rest van ons lichaam.
Eindelijk genieten van een beter gevoel!